October 21, 2021, 12:29 am

Вeлocипeдист тeшкo пoвpeдeн oткaкo бил yдpeн oд камион во Скопје…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 21.09.2021 во 11,30 чaсот во СВР Скопје било пријавено дека на ул. „Митрополит Теодосиј Гологанов” во Скопје, товарно моторно возило „ман” со приколка со скопски регистарски ознаки, управувано од Г.Б.(44) од Скопје, удрило во велосипед управуван од Д.Т.(40) од Скопје.

Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза”.

Извршен бил увид на местото на настнот од увидна екипа од СВР Скопје.

Latest News

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека...

More Articles Like This