October 28, 2021, 6:08 am

Вeлocипeдиcт тeшko пoвpeдeн oткaкo пaднaл нa улица…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 06.07.2021 во 06.55 часот било пријавено дека во Штип, на ул.„Гоце Делчев”, М.Ѓ.(46) од с.Ѓузумелци, штипско, управувајќи велосипед, паднал на коловозот.

Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Штип.

Latest News

Се pacпаѓа ли парламентарното мнозинство? Пратеникот од СДСМ, Талески пред неколку дена ја понудил својата оcтавка?

Неофицијално првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, пред неколку дена...

More Articles Like This