December 8, 2021, 4:01 am

Вoзpacнa жeнa пpeгaзeнa нa „Пapтизaнcкa“ – итнo пpeнeceнa вo бoлницa co тeшки пoвpeди

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 15.09.2021 во 13.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од бул.„Партизански Одреди”, ул.„Ангел Динев” и ул.„Иван Цанкар” во Скопје, патничко моторно возило „опел” со скопски регистарски ознаки, управувано од М.С.(49) од Скопје, удрило во пешакот М.Б.(69) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.Б., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза”.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.  

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This