October 27, 2021, 9:32 pm

Вo Македонија пристига пратка од 8,5 тони медицинска мapиxyана од Лесото

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Цвета бизнисот со марихуана на Заеви. Како што објави Africa Facts Zone, aфриканската држава Лесото се подготвува да извезе 8,5 тони медицинска марихуна во Македонија.

Ова ќе биде најголемата легална пратка на медицинска марихуна досега.

За потсетување, неодамна, во Собранието со европско знаменце беше доставен и новиот предлог закон за опојни дроги.

Latest News

Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена

„На 31ви, Општина Росоман ќе остане прогресивна општина, обединета која ќе го зграпчи убавото кое доаѓа пред нас, европската...

More Articles Like This