October 23, 2021, 7:51 am

Вoopyжeнa дpaмa пpeд угocтитeлcки oбjeкт вo Capај: Двe лицa ce paнeти, нaпaѓaчитe yaпceни

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 28.07.2021 во 01.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.Ќ.(23), М.Ќ.(30) и Г.Ќ.(25), сите од с.Бојане, скопско, поради сомнение дека на 27.07.2021 околу 22.40 часот, пред угостителски објект во с.Сарај, учествувале во нарушување на јавниот ред и мир, поради претходно меѓусебно нетрпение, во кое биле употребени огнено оружје и остар предмет.

Притоа со повреди од огнено оружје се здобил В.Ќ., a со повреди од остар предмет Ф.М., по што биле пренесени во Градска општа болница „8 Септември”, односно во Комплекс клиники „Мајка Тереза” за укажување на лекарска помош.

Трите лица биле приведени во полициска станица за понатамошна постапка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.  

Latest News

Дневен хopocкоп зa 23 oктoмвpи: Дeнec oчeкyвajтe нaлeт нa eнepгиja

Овен Денот треба да го поминете со луѓето кои ви се најбитни во животот. Доколку неодамна сте страдале поради некој...

More Articles Like This