Газдата на едно од најпознатите скопски кафулиња се бори за живот: Удрил во полициска Шкода

Поврзано

(Фото) Пoжap вo кyќa вo Paдишaни, eвaкyиpaнo eднo лицe

Од Пожарната Скопје информира дека денеска избувнал пожар во куќа на улицата „Скоевска“ во скопската населба Радишани. Благодарение на брзата...

Пpoнajдeни 120 нacaди kaнaбис вo дeмиpхиcapcкo – овa ce дeтaлитe

Полициски службеници во текот на вчерашниот ден во с.Боиште, демирхисарско, во дворни места од напуштени и руинирани куќи откриле...

Тинejџep co aвтoмoбил удpил вo пeшaк – лицeтo ce здoбилo co тeшки пoвpeди..

На 10.05.2021 во 13.30 часот било пријавено дека во Крива Паланка, на крстосница од ул.„Св.Јоаким Осоговски“ и ул.„Гоце Делчев“,...
- Advertisement -

По наредба на Јавен обвинител увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Скопје.

fqegwgrhetartjyt-460x381

Вчера во 18.24 часот во полициската станица во Скопје било пријавено дека на крстосницата од бул. „Св.Климент Охридски“ и ул. „Димитрија Чуповски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „Шкода Јети“, сопственост на МВР на Р.М., управувано од полициски службеник од ПС ОН Чаир и мотоцикл „Јамаха“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Д.Ш. (35) од Скопје.

Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Ургентен центар „Мајка Тереза“, каде му бил извршен оперативен зафат и се наоѓа во критична состојба. Полицискиот службеник се здобил со телесни повреди и истиот бил задржан во Ургентниот центар.

По наредба на Јавен обвинител увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Скопје.

Latest News

Бугарија дoби тeхничкa влaдa – eвe кoj e нaзнaчeн зa пpeмиep

Официјално Бугарија оди на нови избори на 11 јули. – Ќе ги организира привремената влада на чие чело ќе биде...

More Articles Like This