ГАЗДА ЗА ПРИМЕР: Црногорец своите 14 најдобри вработени ги почecтил со луcyзно крстарење!

Поврзано

Поука: Водел буpен живот и имал многу пари, но на крајот од животот побарал само една работа

Кога ќе помислите дека парите се сѐ во животот, сетете се на оваа приказна… Еден богат човек бил на болничка...

Фејсбук најавува pecтрикции, ќе се отcтрануваат потенцијално штeтните содржини од платформата

Компанијата „Фејсбук“ соопшти дека ќе започне да ги обележува потенцијално штeтните објави на својата мрежа, кои, сепак, ќе ги...

ДАНСКАТА ПРЕМИЕРКА ПО ТРЕТПАТ ЈА ОТКАЖА ВЕНЧАВКАТА, СЕГА ПОРАДИ САМИТ НА ЕУ

Данската премиерка Мете Фредериксен по третпат ја одложи својата венчавка, со цел да присуствува на самит на Европската Унија....

Иако е од 2014 година, оваа приказна повторно почна да се врти по интернетот и ние решивме да ја споделиме со вас.

Целата вест ви ја пренесуваме во целост:

Ова е период во кој луѓето даруваат, а еден од нив е и црногорски газда кој ги воодушеви своите вработени, луѓето од неговата држава, но и сите во регионот.

Имено, сопственикот на црногорски синџир на продавници за спортска опрема, бизнисменот Радомир Новаковиќ Цакан, ги почестил 14-те најдобри работници во својата фирма со крстарење во лукcyзен брод!

Вработените ќе крстарат во западниот дел на Медитеранот од 9 до 19 јануари и тоа во лукcyзниот брод “Splendid”. Поаѓајќи до Џенова, тие ќе уживаат во посетата на Барселона, Марсеј, Тунис, Сицилија, Рим, Венеција и Милано.

Но, ова не е првпат Цакан да ги наградува своите вработени. Така, пред две години тој успеал сите да ги изненади, кога за долгогодишната верност и професионалност, четворица вработени ги наградил со нови автомобили.

Покрај неговите вработени, тој им подарил лукcyзно патување и на двајца вработени во стоматолошката ординација каде што тој ги поправа своите заби, пред се затоа што бил премногу задоволен од нивната услуга.

“Буквално останавме без текст кога господинот Новаковиќ, по еден третман во нашата ординација, се врати кај нас со два ваучери за крстарење. Нашите медицински сестри не можеа да веруваат дека не станува збор за шега”, изјавил раководителот на стоматолошката ординација.

”Морав да пронајдам начин за да им се одолжам”

“Сега не можев да купам автомобили, но морав да пронајдам начин да им се одложам на луѓето поради кои што нашата компанија добро напредува и поради кои што секогаш имаме максимално позитивна атмосфера во секоја продавница. Уште во септември одлучив да ги наградам на ваков начин, а ги одбрав и оние кои беа навистина најдобри”, истакнал Новаковиќ.

Актуелно

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Почнува пријавувањето за гласање на лицaтa со Koвид-19, во caмoизoлaција, бoлни, нeмoќни и хpoничнo бoлнитe

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни...

Повеќе вести