(Галерија+Видео)ПРЕКУ 35.000 ПРИСУТНИ НА ДЕНЕШНИОТ ПРОТЕСТ: Масовен протест за одбрана на името – присутните побараа итна оставка од Заев!

Поврзано

Поткyп на гласачи, притиcoци врз администрација во режија на Љупчо Николовски и градоначалникот на Паланка

Притисоци и мобинг врз администрацијата, поткуп на гласачи во Општинската организација на СДСМ Крива Паланка. Во главна улога се...

(Видео) Орбан – Унгарија cилнo го поддржува Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ и би сакале да ги видиме како победници на изборите

Почитувани наши македонски пријатели, Ве поздравувам од Будимпешта. Познато ни е дека Вие сега сте исправени пред донесување на важна...

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен...

Голем број на луѓе денес излегоа на плоштадот „Македонија“ на протестите организирани од неколку македоски организации, а според првичните проценки бројот на луѓе кои присуствувале на протестите се движи околу 35.000 луѓе

 

Плоштадот беше преполн од Камениот мост се до Ристиќевата палата, од ресторанот „Пелистер“ од хотелот „Мериот“ и катната гаража кај МЕПСО.

Граѓаните уште еднаш јасно кажа дека нема да дозволат промена на Уставното име по ниту една цена, а најмалку поради влез во меѓународни организации како НАТО и ЕУ.

Побараа и итно повлекување на законот за двојазичност, повлекување на Македонија од договорот за добрососедство со Бугарија, и итно и безусловно ослободување на политички притворените патриоти со измислени обвиненија за тероризам од случувањата на 27. април.

Присутните побараа и итна и неотповиклива оставка од Зоран Заев.

 

Актуелно

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер Зоран Заев. Од соддржината на...

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги интересира кој ќе понуди политика...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Повеќе вести