December 9, 2021, 11:44 am

(Галерија)ОРУЖЈЕ ОД САД ПРОНАЈДЕНО ВО АЛЕПО: Стотици тони Американско вооружување пронајдено во складиштата на ИСИС во Алепо!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 30-ти Јули годинава, американскиот новински портал „Сталкерзоун“ објави докази за склад со оружје на ИСИС во Источно Алепо кое било полно со вооружување импортирано од САД

usa_oruzje-6

Сега, речиси шест месеци подоцна, Сирискат армија открива се повеќе вакви складишта во источно Алепо, полни со вооружување на кое стои американското знаме. Единствена разлика е тоа што, овој пат оружјето е пронајдено во складишта на „умерената опозиција“ поддржана од САД и НАТО. Но, има ли некаква разлика помеѓу ИСИС и умерената опозиција поддржана од САД?

Како што се почесто на интернет се појавуваат докази, фотографии и снимки кои ги објавува Сириската армија во текот на претресот на сега слободните зони во источно Алепо, мејнстрим медиуми одеднаш го загубија интересот за Сирија и војната.

Latest News

Стефковски: Сѐ додека сум јас градоначалник нема да дозволам отворање на индустриски капацитети за загадувачка индустрија

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски, утрово беше гостин во ,,Утрински брифинг” на СлободнаТВ. Стефковски истакна дека во периодот...

More Articles Like This