August 14, 2020, 1:20 am

(Галерија)ПРВ ПАТ ВО МАКЕДОНИЈА: Погледнете како изгледа мобилното студио на ТВ Нова одвнатре!

Поврзано

Адеми: До трето одделение со физичко присуство, другите ученици ќе учат од дома

Комисијата за зapaзни болести предложи учениците од прво, второ и трето одделение од 1 септември да се вратат во...

Пендаровски: Ако Заев не обезбеди мнозинство, го враќа мандатот назад

Претседателот Стево Пендаровски по денешнатра средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека мандатот му го доверил на...

Земјотрес регистриран во пехчевското епицентрално подрачје

Скопје, 13 август 2020 (МИА) – Земјотрес чиј епицентар се наоѓа 105 километри југоисточно од Скопје и потекнува од...
- Advertisement -

Телевизија Нова и во текот на изборната кампања продолжува со трендот кој го поставивме уште од првото појавување во македонскиот етер, а тоа е воведување на нови стандарди во креирањето на информативната програма, велат од телевизијата.

avtobus-nova-640x373

Исто како и светските информативни мрежи Си Ен Ен и Фокс, и Телевизија Нова воведува мобилно студио кое одблиску ќе ги следи активностите на најголемите политички партии во текот на кампањата.

Станува збор за мобилно студио, брендиран автобус кој, од лице место ќе известува од митинзите на политичките партии.

avtobus-nova1-640x369

-Нашето мобилно студио е сателитиски поврзано и во него има најсофистицирана телевизиска опрема. Покрај нашите репортери километражата на мобилното студио до затворањето на кампањата ќе ја одбројуваат и голем број на аналитичари и експерти со чии анализи ќе се обидеме најдетално и први да ве информираме за активностите на кандидатите за новиот собраниски состав. За да бидеме први ќе помогнат и будните очи на најбројниот дописен тим во Македонија кој овозможува во живо во секое време да се вклучат во програмата на Телевизија Нова, велат од телевизијата.

avtobus-nova2-640x370

Тимот на Телевизија Нова за изборите подготви и бројни анализи, графички прикази и прилози кој имаат за цел на гледачите да им овозможат досега невидено визуелно искуство во поглед на изборното информирање.

avtobus-nova3-640x366

avtobus-nova4-640x408

avtobus-nova5-640x370

avtobus-nova6-640x366

avtobus-nova7-640x370

avtobus-nova8-640x414

avtobus-nova9-640x366

Latest News

Eckaлиpa нeзaдoвoлcтвoтo кај граѓаните, 3aпaлeни два автомобили на ЕВН во Тетово

Два службени автомобили на ЕВН вечерва се запалени во Тетово, информираат граѓани на социјалните мрежи. Засега нема официјални информации за...

Сpaмота: Пензиониран генерал прeживува гoлгoта, 10 дена со температура оставен да лeжи дома без лeкарска помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голготa во Македонија. Тој на социјалните мрежи побара помoш...

Викендов останете дома, ново нeвpeме ќе ја зaфати Македонија

За време на викендот, особено во попладневните часови територијата на Македонија ќе биде зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса која на повеќе места...

ММФ: Пандемијата ја чини глобалната економија 375 милијарди долари месечно

Пандемијата на Ковид-19 ја чини глобалната економија околу 375 милијарди американски долари месечно, објави денеска Светската здравствена организација (СЗО), врз основа на информациите од...

(Видео) Воз се зaби во автомобил близу Тетово, има и повpeдени

Возот кој сообраќал на релација Скопје – Кичево yдpил во автомобил со тетовски таблички. Во сообраќајката се повpeдeни Б.С (22) и Б.Н (39) и двајцата...

More Articles Like This