(Галерија)СДСМ ГИ СНАБДУВАЛЕ ХУЛИГАНИТЕ: Еве што беше пронајдено во комбето сопственост на СДСМ!

  • May 31, 2016

Вчеравечер по завршувањето на насилните хулигански протести организирани од СДСМ, во станицата „Пролет“ беше приведен Новица Павиќ лицето кое го управувало товарното возило во сопственост на СДСМ

novica_pavic

Возилото со регистарски ознаки СК-422-ВЦ било одземено од страна на полицијата и однесено на претрес поради сомневање дека со истото се снабдувале хулиганите кои вандализираат низ главниот град.

При апсењето Павиќ давал отпор, и се заканувал на полицајците велејќи им дека „за нас не важат вашите закони“ и „ќе видите што ќе ве снајде кога ќе разберат страниците“.

Набрзо потоа пристигнал и партискиот адвокат Мики Вујиќ, а СДСМ во меѓувреме испратиле 300 демонстаранти кои ја напаѓаа полицијата со цел да извршат притисок за Павиќ да не добие прекршочна пријава.

При претресот на комбето биле пронајдени материјли кои хулиганите ги користат во вандализирањето низ Скопје, меѓу кои и пластичните пушки, боја и катапултот со кои беше направена штета од четврт милион евра!

pretres_kombe8

pretres_kombe

pretres_kombe2

pretres_kombe3

pretres_kombe4

pretres_kombe5

pretres_kombe6

pretres_kombe7

Претходно «
Следно »