(Галерија)ЦЕЛ ПРИЛЕП НА НОЗЕ: Стотици граѓани излегоа да го поздрават и да му дадат поддршка на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ!

Поврзано

ПОСТ НА МИХАИЛОВ ДОКАЖУВА : Колку повеќе власта се обидува да го уништи МАКЕДОНИЗМОТ, тој е се поголем и посилен !

Еден обичен пост на потсекретарот Кире Михаилов за честитка со кратко видео по повод големиот празник Илинден и неговото...

Алијанса за Албанците и Алтернатива бараат струјата да не поскапува

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива реагира на поскапувањето на цената на електричната енергија. За жал, дури и во време...

Државата ја втypнyвaат во цpвeнaтa зона на пpeзaдолжeноcт, дoлгoт достигна 59,5%

Лидерот на партијата ВМРО-ДПМНЕ, на својата официјална Фејсбук страница напиша статус во кој што објави податоци од Министерството за...
- Advertisement -

Стотици прилепчани со поздрави и аплауз го пречекаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски кој денеска остварува средби со граѓани во Прилеп.
gruevski-prilep-4

Од таму Груевски најави значајни проекти за развојот на градот, а една од позначајните е новата инвестиција која ќе отвори нови 1000 вработувања.

gruevski-prilep-3

Меѓу останатите проекти наменети за Прилеп се: Изградба на нов театар и темелна обнова на Домот за култура, Темелна обнова за спортската сала „Македонија“ каде се планира да се вложат 1,5 милиони евра.
gruevski-prilep-5

Како што наведе Груевски, предвидена е изградба на пет баскет игралишта, како и тениски терени. Посочувајќи дека Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во изминатиот период вложила многу во спортот, но била и критикувана дека нема доволно финансии во оваа област, Груевски ги претстави новините од Законот за спорт и Законот за данок на добивка што ќе стапат во сила на 1 јануари.
gruevski-prilep-2

– Со нив се дозволува дел од данокот на добивка компаниите наместо да го уплатуваат во Буџетот, да го инвестираат во спорт, рече Груевски, нагласувајќи дека максимално ќе се внимава да не се прават малверзации.

gruevski-prilep-1

– Во наредните четири години во Прилеп се планирани многу проекти во различни области, рече Груевски, посочувајќи дека се предвидени и нови фасади во Старата чаршија.

gruevski3-640x363

gruevski-1-640x426

gruevski1-1-640x403

gruevski2-640x410

gruevski4-640x426

gruevski-prilep-10

gruevski-prilep-9

gruevski-prilep-8

gruevski-prilep-7

gruevski-prile-6

Latest News

Трамп прогласи вонрeдна состојба во Северна Каролина поради Исајас

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во Северна Каролина пред пристигнување на бурата, за да се овозможи пристап...

Официјална средба на партиските лидери по собраниската седница

Со конститутивната седница на Собранието, политичките лидери официјално ги започнуваат преговорите за ново мнозинство. Официјална средба ќе се одржи утре меѓу лидерот на СДСМ,...

Нападнат лекар на Итна медицинска помош во Куманово

Во Куманово лекар од Итната медицинска помош пријавил во полиција дека бил мета на физички нaпaд при извршување на неговата работа. Случајот во СВР –...

(Фото) Џеф Безос со мегалуксузна јахта пристигна на Јадранот

Сопственикот на Амазон, кој беше прогласен за најбогат човек на светот во 2017 година, се поврзува со огромна јахта која е закотвена во близина...

Летувајте на море за само 170 евра и никој нема да ви бара ПЦР тест

Бидејќи како последица на пандемијата коронавирус на сила во земјите од ЕУ забранет е влезот на македонските државјани, се отвораат некои нови можности за...

More Articles Like This