October 19, 2021, 4:01 pm

(Галерија)ЧУДОВИШТЕ ОД АВИОН: Руските воздухопловни сили добиваат нов МиГ-31БМ кој може да нападне дури шест мети

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пресретнувачот е опремен со софистицирана електроника, радарска опрема и може да носи многу помоќни орудија. МиГ-31БМ има можност за симултано следење на 10 мети, а може да нападе 6 мети одеднаш.
mig-31bm
Според тест пилотите, борбениот потенцијал на новиот авион е дуплиран во однос на оригиналниот МиГ-31.
Во текот на 2016, авионите СУ-27СМ и МиГ-31 борбените авиони, кои во моментот се главни сили на режиментот, ќе бидат постепено сменети со новата генерација на воени авиони како МиГ-31БМ.

mig-31bm6

mig-31bm5

mig-31bm4

mig-31bm3

mig-31bm2

5 КОМЕНТАРИ

Latest News

Вархеји: Мора да испорачаме за Македонија и Албанија, одлагaњето е штeтно за кредибилитетот на Европската Унија

Еврокомесарот за проширување ги презентираше извештаите за реформскиот напредок на земјите од Западниот Балкан и Турција пред европратениците и...

More Articles Like This