ГЕН.СЕКОТ НА ВМРО-ДПМНЕ: Па вие сте неспособни, уште се перете со бегството на Груевски, а вие го оставивте да избега!

Поврзано

Додека граѓаните плаќаат поскапи сметки за струја, фирмите на Заеви нижат профити

Зоран Заев и СДСМ преку поскапената струја, која ќе ја плаќаат граѓаните, собираат свежи пари кои подоцна преку тендери...

АПАСИЕВ ДА ГИ ВРАТИ НАРОДНИТЕ ПАРИ ШТО ГИ ЗЕМАЛ ОД ПЛАТНИОТ СПИСОК НА СЈО

Откако вчера пратеникот Димитар Апасиев ја скандализираше јавноста со својата објава на фејсбук која се однесува на вицепремиерката во...
- Advertisement -

Во дебатата на 24 Анализа генералниот сектретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во врска со можната амнестија вели дека ако сакаме да се гради правна држава не може да си играме судии и обвинители.

Тој притоа посочува дека помирување ќе има ако тоа се однесува на сите.

– “Може да има помирување ако се однесува на сите. Тие се неискрени, немаат искрени намери. Ако имаа искрени намери ќе дозволеа да се отвори предлог законот и ќе интервенираа со предлог амандмани. Како што тргнало ќе им требаат две години да го завршат овој процес или пак ќе го одовлекуваат и кочат и да го условуваат со уставните амандмани и намерно да ги држат во џеб останатите пратеници рече Јанушев.

Во врска со прашањето за азилот на Груевски тој посочува дека поради неспособноста на власта на него му е дозволено да избега.

– Сега уште пробувате да се перете на азилот на Груевски. Па вие сте неспособни, вие го оставите да си отиде да избега и тоа треба на ВМРО-ДПМНЕ да му се препишува. Што не превзмавте мерки, што не направивте нешто. И сега ова што не сте способни да направите соодветно помирување нешто што вашиот премиер го најавува вие се обидувате да го оправдате тоа што Груевски побегнал. ВМРО да не криво тоа што Груевски побегнал кажа Јанушев

Latest News

Граѓаните со реакција:Шеќеринска не смееше да си дозволи да не се појави на чествувањето на 3aгинатите на Карпалак

Срамота и непочитување, вака дел од граѓаните гледаат на потегот на министерката за одбрана Шеќеринска, која не се појави...

Пoплавени улици во Скопје, отворени шахти, оштeтени возила

Поплавени улици, отворени шахти, оштетени возила, метеж и нервоза од граѓаните, но и од возачите. Ова е сликата од невремето кое ја зафати цела...

Oд утре се враќаат гopeштините: 40 степени во сенка

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава...

ШИЛЕГОВ ЗА АПАСИЕВ: МАКЕДОНСКИОТ ШЕШЕЉ ИМА КОСА И БРАДА

Откако вчера Димитар Апасиев, од Левица на својот Фејсбук профил објави статус преку кој упати навреда кон министерката за одбрана, Радмила Шекеринска ,стигнаа и...

Тома Фила открива: Ќерката на Милошевиќ бараше од татко и да да се caмоубиe кога дошле да го aпcат

Еден од најпознатите адвокати со македонско потекло, Тома Фила проговори досега непознати детали за апсењето на поранешниот претседател на Србија. Слободан Милошевиќ. Клучна улога...

More Articles Like This