September 25, 2020, 4:45 am

Георгина Родригез: „Не бев многу убаво дете“

Поврзано

(Видео) Уште еден случaj на пoлициcka бpyталнocт

Уште еден случај на пoлициска бpyталност фaтeн на кaмера. На социјалната мрежа фејсбук се појави видео на кое се...

Мизрахи до СДСМ: „Знам дека нематe сpам, но Македонија се срaми од вас“

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи одговори на oбвинyвањата од СДСМ: „Мизрахи ја зaгрози македонската европерспектива е во превод Евреите се...

Ковачки: Дали Шекеринска е застапник на диckpиминација и отворено сака да го kpши Уставот?

Сите граѓани пред Устав и закон се исти. Ако некому тоа не му е јасно, тогаш тој живее во...
- Advertisement -

Георгина Родригез е една од најмоќните жени во светот на фудбалот денес и не е изненадувачки што сите камери на фестивалот во Венеција беа вперени во неа секогаш кога ќе се најдеше на црвениот килим. Таа не глумеше во ниту еден филм прикажан на ова култно шоу, но нејзиното присуство беше чест за организаторите, пренесуваат странските медиуми.

Таа се проби до степен до кој сега наплаќа 8.000 евра за еден рекламен пост на Инстаграм, и дури 100.000 за интервју.

Животот денес ѝ изгледа како сон, во голема мера благодарение на фактот дека Кристијано Роналдо ја сака, но Георгина се избори за многу работи сама, затоа што нејзиното детство и рана младост биле далеку од гламурозни…

View this post on Instagram

Satisfacción &❤️

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Таа е родена во 1994 година во Буенос Аирес, но наскоро се преселила во Шпанија поради деловните обврски на својот татко, фудбалер. Веќе на четиригодишна возраст ја открила големата љубов – танцувањето.

Не бев многу убаво дете. Дефинитивно не бев најубавата во одделението. Бев нормална. Танцувањето ме научи на дисциплина и љубов кон уметноста“, изјави Георгина за странските медиуми.

Љубовта кон играта никогаш не престанала, но години подоцна, „грдото пајче“ станало вистинска убавица, па затоа одлучи да заработи повеќе пари со моделинг.

Не се сеќавам конкретно на мигот кога одлучив да бидам модел. На училиште сите одеднаш почнаа да ми кажуваат дека сум убава, дека имам добро тело и јас едноставно почнав да верувам во тоа.“

Како и секој почеток, таа мораше да вложи пари во тоа прво за да ги врати во одреден момент и да ги собере плодовите. Немајќи доволно пари, таа заминала во Бристол за да го подобри својот англиски јазик и да работи попатно.

Бев и чистачка, ништо не ми претставуваше проблем“, вели таа.

Желбата за успех не стивнала дури и по враќањето во Шпанија, каде што живеела со својата сестра, но повторно немала пари. Се вработила во продавница за луксузна облека каде што го запознала својот принц, Кристијано.

За време на нејзината смена, Роналдо дошол во шопинг, а во тој момент требала да му помогне, да му асистира. Се покажала добро, и толку многу што нивната втора средба само го потврдило она што двајцата веќе го знаеле – се случила љубов на прв поглед.

Прво се запознавме додека работев како асистент за продажба. Неколку дена подоцна, беше организиран маркетинг-настан од друг бренд, на кој едноставно отидов – кога, таму беше тој. Можевме да разговараме многу порелаксирано таму, затоа што не бев на моето работно место. Тоа беше љубов на прв поглед, и за мене и за него – откри Георгина, а другото е историја.

Latest News

Ако немало Македонци, можело ли речиси 200 години да има „Македонско прашање“?

Кога се чита бугарскиот меморандум до членките на ЕУ, со кој се негира се’ македонско, почнувајќи од јазикот, секој...

Време: Сончево до 31 степен, попладне доаѓа дожд

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец. Кон...

Костовски: СДСМ планира приватизација на Македонски пошти

Трифун Костовски, сопственикот на Еуростандард банка во вечерашното гостување во емисијата Заспиј ако можеш вели дека е убеден дека подолг временски период е кроен...

Заев мора да сфати дека не држи мoнопол на клучните одлуки за европските прашања

Заев мора да сфати дека не држи монопол на клучните одлуки за европските прашања и мора да понуди платформа. Доколку сам го истурка процесот...

(Видео) Нов инцидент на полициска бpyталност

По вчерашниот бpyтален нaпaд на луѓе во Битола, вечерва нов инцидeнт со исти исход се случи во Скопје. На видеото кое кружи на...

More Articles Like This