ГЕРИЗ ЌЕ ГО ПРОДАВА ВЕСНИКОТ НА СРПСКИ КУРИР: Заев се спрема за бегство по изборите!

Поврзано

Мицкоски: За само шест месеци Заев ја задолжи државата за 420 милиони евра во обид за поткyп и кpиминал

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Прилеп кажа дека граѓаните на 15 јули избираат помеѓу потрошени политичари и...

Фетаи и Бубевски позитивни на корона?

Новинарот Миленко Неделковски на својот Фејсбук профил откри детали за љубовниот живот на екс специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи....

Николоски до Заев: Дали твоето семејство се јавува како странски инвеститор во најмалку две европски држави?

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4 вечерва во Прилеп кажа...

Опозицискиот дневен весник „Слободен печат“ се продава, а новиот сопственик ќе биде фирмата сопственик на српски „Kурир“ , „Адриа медиа груп“, дознава „Дневник“ од извори во медиумскиот бизнис во земјава.

geriz-zaev-rodik-sp

„Адриа медиа груп“ изрично не ја демантира оваа информација. Со нив искомунициравме откако најпрво се обративме до претседателот на компанијата Александар Родиќ, од чиј кабинет н` препратија за вакви прашања одговор да побараме од нивниот менаџер за односи со јавноста Тијана Николиќ. Го купува ли нејзината компанија „Слободен печат“?

– С` што можам да ви кажам во овој момент е дека кога ќе имаме намера да влеземе на македонскиот медиумски пазар благовремено ќе ве известиме – ни одговори Николиќ.

„Заев се спрема за бегство. Ги продава своите 75% во Слободен печат. Гериз, шо не кажуеш вакви работи?!“, напиша новинарот Миленко Неделковски на својот Фејсбук профил.

Актуелно

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото обраќање може да го следите...

ВМРО-ДПМНЕ убедливо победува на 15 јули, Заев губи и во Муртино

ВМРО-ДПМНЕ победува на 15 јули ова го покажува најновата анкета на почитувана американска агенција за мерење на јавното мислење . Анкетите по изборни единици...

Повеќе вести