ГЕРИЗ ЌЕ ГО ПРОДАВА ВЕСНИКОТ НА СРПСКИ КУРИР: Заев се спрема за бегство по изборите!

  • October 17, 2016

Опозицискиот дневен весник „Слободен печат“ се продава, а новиот сопственик ќе биде фирмата сопственик на српски „Kурир“ , „Адриа медиа груп“, дознава „Дневник“ од извори во медиумскиот бизнис во земјава.

geriz-zaev-rodik-sp

„Адриа медиа груп“ изрично не ја демантира оваа информација. Со нив искомунициравме откако најпрво се обративме до претседателот на компанијата Александар Родиќ, од чиј кабинет н` препратија за вакви прашања одговор да побараме од нивниот менаџер за односи со јавноста Тијана Николиќ. Го купува ли нејзината компанија „Слободен печат“?

– С` што можам да ви кажам во овој момент е дека кога ќе имаме намера да влеземе на македонскиот медиумски пазар благовремено ќе ве известиме – ни одговори Николиќ.

„Заев се спрема за бегство. Ги продава своите 75% во Слободен печат. Гериз, шо не кажуеш вакви работи?!“, напиша новинарот Миленко Неделковски на својот Фејсбук профил.

Претходно «
Следно »