Германија дневно „гине“ од ковид-19 повеќе од Втора светска војна

Поврзано

(Видео) Maкeдониja има со што да се гopдee: Maкедонските „Boлци“ добиja пpoмо видeo oд HAТО

Македонските специјални сили „Волци“ во Германија извежбуваат операции со американски „зелени беретки“ и колеги од други НАТО-земји, како подготовка...

Бpитански пpофecop пpeдупpeдува: Со обединувањето на Kocово и Албаниja загpoзена е тepитopијалната целовитост на Maкедонија

Спопоред Џејмс Кер-Линдзи, идеите за промена на границите на Балканот ќе доведат до остри реакции и спротивставувања од меѓународната...

Бабиш: Во Чешка „пеколот“ допрвин ни претстои пред нас

Премиерот на Чешката Република предупреди на „пеколните денови“ пред нас, бидејќи земјата продолжува да страда од еден од најголемите...
- Advertisement -

Германија забележа најголем број на смртни случаи од коронавирус претходниот ден, објави денес референтниот институт Роберт Кох.

Според Институтот, до Германија биле потврдени уште 1.244 смртни случаи до полноќ, со што вкупниот број на смртни случаи е на 43.881 од почетокот на пандемијата.

Според податоците, 25.164 нови случаи на инфекција се потврдени претходниот ден. Германските власти размислуваат да воведат построги ограничувања за да се запре стабилниот раст на бројот на инфекции во земјата.

Седумдневниот дневен просек на нови случаи се зголеми во последните две недели од 23,36 нови случаи на 100 000 жители на 30 декември, на 26,03 нови случаи на 13 јануари.

Latest News

Едностран договор: Во Македонија се гледа бугарска телевизија, но не и македонска во Бугарија

Од вчера македонските граѓани кои се на мрежата на Телеком можат да ја следата програмата на бугарската национална телевизија....

More Articles Like This