Германија зaвиeнa вo цpнo: Kaкo пocлeдицa oд кopoнaвиpycoт, живoтoт гo зaгyбиja пoвeќe oд 50 илjaди лyѓe

Поврзано

„Гардијан“ открива: Што се крие позади глобалниот кapaнтин и зошто мора да се повторува на секои две години?

Британскиот весник „Гардијан“ случајно ги подгреа сомнежите за голем број теоретичари на заговор со напис кој сугерираше дека е...

Ќе има ли постpoги мерки: Одлуката ќе падне во понеделник, нaјави Филипче

Во денешното гостување нателевизија „Сител“ министерот за здравство Венко Филипче рече дека во текот на наредната недела ќе се...

По два часа pacправа Бугарија го oдби предлогот на БСП за набавка на руски вакцини

По два часа расправа околу геополитиката и дали руската вакцина „Спутник V“ е најдобра или не, бугарскиот Парламент денеска...
- Advertisement -

Вкупниот број на смртни случаи предизвикани од коронавирусот во Германија денеска го надмина прагот од 50.000, соопшти Институтот за инфективни болести „Роберт Кох“.

Од почетокот на пандемијата, институтот регистрирал вкупно 50.642 смртни случаи во Германија, од кои 859 во изминатите 24 часа – релативно низок број оваа недела.

Германските власти ги продолжија ограничувачките мерки против Ковид-19 – затворени училишта и продавници што не продаваат стоки за основни потреби до 14 февруари.

Latest News

„Гардијан“ открива: Што се крие позади глобалниот кapaнтин и зошто мора да се повторува на секои две години?

Британскиот весник „Гардијан“ случајно ги подгреа сомнежите за голем број теоретичари на заговор со напис кој сугерираше дека е...

More Articles Like This