January 22, 2021, 3:39 am

Германија ќе избиpa нacлeдник нa Меркел нa 26 ceптeмвpи 2021 гoдинa

Поврзано

Лидерите на ЕУ донесоа одлука за воведување на стpoги рecтрикции за пaтувањата

Лидерите на ЕУ заклучиле на вечерашниот состанок посветен на пандемијата на ковид-19 дека внатрешните и надворешните граници на ЕУ...

Унгарија прва во ЕУ ја одобри руската вакцина

Унгарија е првата држава од Европската унија која ја одобри руската вакцина против Ковид-19. Освен „Спутник V“ ја одобри и...

(Видео)Шведски политичар рaспали по ЕУ: Со миграцијата ја yништивте Европа, локалните жители завршуваат cилувани, тeпани, измачувaни, oбезглавени и бoмбардирани во име на исламот

Членот на Европскиот парламент, од редовите на шведските демократи, Чарли Вајмерс остро ја критикуваше имиграциската политика на ЕУ, нарекувајќи...
- Advertisement -

Германската Влада денеска се согласи за датумот на следните општи избори, 26 септември 2021 година, кога ќе биде избран наследникот на канцеларката Ангела Меркел, изјави портпаролката на Владата, Мартина Фиц.

– Владата му предлага на сојузниот претседател 26 септември 2021 година да биде датум за избор на 20-ти Бундестаг – изјави Фиц.

Претседателот Франк-Валтер Штајнмаер треба да даде официјално одобрување.

Latest News

Миленко за Мериот: Who the f()ck are you?

Долго време пред избори мојата стратегија за последните избори беше да победи ВМРО-ДПМНЕ, прво нека победи вели Миленко Неделковски...

More Articles Like This