ГЕРОВСКИ: Патот кон ЕУ е послан со преспански договор и со ресенски јаболка

  • June 18, 2019

Новинарот Бранко Геровски со свој коментар на социјалните мрежи по ладниот туш кој го доби Зоран Заев и неговата Владата од Европската Унија и извисувањето за датум за преговори оваа лето, во јуни. Имено тој направи споредба на патот на државата кон Европската Унија од тpaгичната слика во Преспанскиот регион, од локален пат послан со тони јаболка кои земјоделците ги фpлaaт во знак на peволт поради кaтacтрофално ниските откупни цени на јаболкото.

Патот кон ЕУ е послан со преспански договор и со ресенски јаболка, пишува Бранко Геровски на Фејсбук.

Патот кон ЕУ е послан со преспански договор и со ресенски јаболка.

Gepostet von Branko Geroski am Dienstag, 18. Juni 2019

Претходно «
Следно »