ГЕРОВСКИ СЕ ЖАЛИ ДЕКА ГО СТАВИЛЕ НА ЦРНА ЛИСТА: Уредникот на „Слободен печат“ се најде на црната листа на Заев!

Поврзано

Јолевски – Ги повикувам иceлeниците кои се во Македонија да излезат да гласаат

Престојните парламентарни избори се единствена шанса за изправување или продолжување на правецот во кој се движи Македонија. Изборот на...

(Видео) Се oткaжa од СДСМ после 20 години тpчaњe за партијата

После 20 години работа и трчање за партијата, гостиварецот Спиро Спироски вели дека е крајно разочаран и навреден од...

Пандов: Правда за Панчевски

Велешкиот суд вчера му определи притвор на експретседателот на Кривичниот суд Владимир Панчевски откако наводно не се појавил на...

Новинарот и уредник на порталот близок до власта Плус Инфо, Бранко Геровски жестоко ги критикуваше постапките на власта на СДСМ, односно креирањето на црни листи на оние кои го критикуваат договорот со Грција за промена на името.

– Ако има „д“ од демократија во ова наше општество и ако има „р“ од револуционерна свест за промени во главите на оние луѓе со кои до падот на режимот на Груевски заедно протестирав пред Владата и пред парламентот, мора да надвладее нашата заедничка обврска – да го заштитиме правото на луѓето (а особено на интелектуалците) непречено да го критикуваат Договорот со Грција, вели тој во својата колумна.

Тој забележа дека е мал боројот на луѓе кои отворено го поддржуваат Договорот со Грција како што тоа тој го прави, а ги критикуваше оние кои ги прават црните листи на луѓе кои не го поддржуваат договорите, меѓу кои ги спомена парамедиумите и пропагандата на власта.

– Барам по мрежава и буквално се разочарувам – ретко кој од луѓето што отворено и директно го поддржаа Договорот со Грција, меѓу кои е и мојата маленкост, се бунтува против правењето листи на „поддржувачи“ и „противници“ на Договорот, во парамедиумите на пропагандата на власта, истакна Герговски.

Тој ги нарече овие листи ,,црни сталинистички’’ и покрај фактот што како што вели тој се наоѓа на белата листа. Според Геровски срамно е што воопшто постои такво нешто.

Актуелно

МИХАИЛОВ : Додека криминалот и поткупот со дрва влегува во финалната фаза, првиот шумски полицаец парадира на партиски средби!

Дали и во кое својство првиот човек на шумската полиција и тоа во работно време парадира покрај генералниот секретар...

ДАЛИ БРОДОТ НАРЕЧЕН СДСМ ГО ИЗГУБИ КОРМИЛАРОТ : Во државниот инспекторат за земјоделие вработувања во предизборието !

Повеќе од јасно е дека бродот наречен СДСМ го изгуби кормиларот, а и компасот воопшто не им работи. Така на пример, Зоран Шапуриќ од ДИЗ...

Мамата у…- како се менуваше името на еден народ!

Минува и втората година како е променето македонското име, но се чини болката кај македонскиот народ се уште е иста, како нож во срце...

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен во Управата за безбедност и...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

Повеќе вести