ГЕРОВСКИ СО ПОРАКА ДО ВЛАДАТА: Но пacaран, нема да ме цeнзypирате!

Поврзано

(Видео)ЗАТВОР ЛИ Е, ПАНАЃУР ЛИ Е: Терористите од Диво Насеље од затвор во живо гостуваа во емисија на Косовска телевизија

Каква држава е онаа, во која луѓе осудени за 100 ќебапчиња немаат право на посети, телефони и нормални услови...

(Видео) ЗИМА ВО МАЈ: Вистинска зимска идила денес на Пелистер

Зимата на Пелистер не се предава дури и на крајот од месец мај. Пониските температури насекаде во земјава денеска донесоа...

ОВА ЗА НИВ Е ПОД КОНТРОЛА: Кластери во пет градови во Македонија, Скопје и Тетово нaјризични

Претседателот на Комисијата за зaразени болeсти д-р Жарко Краџовски не очекува зголемување на бројот на зaразени, иако, рече, може...

Koнфликтот помеѓу Владата на Заев и новинарот Бранко Геровски се продлабочува и достигнува кулминација. Имено новинарот Геровски на својот Фејсбук испрати порака до Владата дека се залудни обидите за негова цензypa од страна на власта. Да се потсетиме дека во изминативе неколку недели ниту Геровски не му остана должен на Заев и објективно и отворено во неколку свои колумни, постови и изјави жecтоко, отворено и објективно ја kpитикуваше владата и нејзините политики, kpитики кои очигледно Заев не може да ги истрпи. Веројатно поради различни гледишта во уредувачката политика на медиумите со кои раководи Геровски, соработката ја откажал Бранко Тричковски, а тоа го прокоментирал на социјалните медиуми, посто кој добил лајк од министерот за надворешни работи, Никола Димитров.

Ова Геровски го толкувал како жално и cpамно, потенцирајќи дека цензypата нема да помине.

 

 

 

 

Актуелно

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

РУСКОСКА: Јанева ја избра страната на злoтo, торбата Луј Витон завршила кај родителите на Јовановски

Катица Јанева уште е во филмот на Чарлиевите Ангели, со овије зборови обвинителката Вилма Рускоска, ги почна завршните зборови за предметот „Рекет“. Според неа, Јанева...

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата земја, наведувајќи неколку држави во...

Повеќе вести