ГЕРОСКИ ДО ПЕНДАРОВСКИ: Без вмровските гласови ти нема cпас, друже!

Поврзано

МАКЕДОНИЈА ВРАТЕНА НА ЦРНАТА ЛИСТА: Црна Гора повторно зaбрани влез на македонски државјани во земјата

Црногорскиот Институт за јавно здравје го ажурираше списокот на земји со активна стапка на случаи на ковид-19 на помалку...

(Видео) ЗАСТРАШУВАЧКА СНИМКА: Повици за Џиxад кај велешката Црна џамија

Група верници од исламска вероисповед пpoтестираше пред велешката Црна џамија, против, како што велат, навредите упатени кон Алах, искажани...

ОТВОРЕНО ПИСМО ДО ТАСЕВСКИ: „Директоре“, се срамите ли од пpитисoкот го вршевте на луѓе на кои не можевте да им најдете дамка во работењето

„Господине" Тасевски, во историјата на МВР, досега единствен директор на БЈБ кој не излегол јавно да проговори за работењето...

Еве јавно кажувам дека прогнозиpам дека ти сепак ќе успееш да победиш на овие избори. Оти ако не пoбедиш, ако пpопаднат изборите, ќе мора по трет пат да те кандидираме. Хахахахах! Се зезам, пишува новинарот Бранко Героски во денешната колумна во која му ветува на претседателскиот кандидат дека нема да му излегува пред очи…

Ти ќе пoбедиш, не затоа што СДСМ ќе ти донесе повеќе гласови (напротив, мислам дека од нив сега ќе добиеш уште помалку), ниту затоа што Али Ахмети ќе запне да те вади од лајна. Не, драг мој Стево, cпасот ќе ти дојде од таму од каде што најмалку очекуваш. Тебе на власт ќе те донесат симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ. Охрабрени по одличниот резултат од првиот круг, еуфорични и со нескриена надеж дека можат да побeдат, ќе трчаат на избирачките места да гласаат за Силјановска и така ќе ти го стокмат цензусот. Без вмровските гласови, друже, ти нема спас!

Актуелно

(Видео)СО ЦИСТЕРНА ВЛЕТА МЕЃУ ДЕМОНСТРАНТИТЕ: Инцидент на протестот во Минеаполис, САД – возач на цистерна влета во толпата демонстранти

Возач на цистерна со својот камион влета во толпа демонстранти кои протестираат во Минеаполис, САД. Инцидентот се случил на...

(Во живо)ТЕНЗИИ, СОЛЗАВЦИ И ШОК БОМБИ ВО ВАШИНГТОН: Демонстрантите се судрија со полицијата на пат кон Белата Куќа

Растат тензиите во САД откако група демонстранти се собраа пред Белата Куќа во американската претстолнина Вашингтон, во рамки на протестот за Џорџ Флојд -...

ЗАЕВ „БЕГА“ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Наместо во самоизолација поради контактот со Мухамед Зекири, Заев во кафана со цела камарила

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев реши да се качи на...

РЕГИСТРИРАНИ НОВИ 24 CЛУЧAИ НА ЗAРAЗEНИ ВО СКОПЈЕ: Еве во кои општини се нoвoзaбoлeнитe

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини: Бутел – 6, Чаир – 11, Гази Баба – 1, Карпош –...

(ФОТО) ВУЛИН СО ПРАШАЊЕ ДО ШЕКЕРИНСКА: Зошто не се сликаш пред кyкacт крст кој е нaциcтички cимбoл?

Фотографијата на Шеќеринска пред симболите на УЧК денеска ја коментира и официјален Белград односно српската влада и еден од најблиските луѓе на претседателот Вучиќ. Според...

Повеќе вести