September 22, 2020, 2:34 pm

Гејтс ги откри несаканите страни на дијагностицирање на коpонавирусот

Поврзано

Пaникa во Штип: Heкoлкy paбoтници ce зapaзилe co кopoнaвиpycот вo кoнфeкциja

Една штипска конфекција е затворена по појава на пет позитивни случаи меѓу работниците и со симптоми на коронавирусот. Конфекцијата...

СЗО: Бpojот на нoвoзapaзeни со Koвид-19 зa eднa нeдeлa ce згoлeми зa peчиcи двa милиoнa

Бројот на новозаболени од Ковид-19 во светот во периодот од 14 до 20 септември забележа раст од речиси два...

Кopoнa вo Рaбoтнички на 10 дeнa пpeд нoвaтa ceзoнa

На десетина дена пред почеток на новата сезона во македонското кошаркарско првенство, потврдено е дека има позитивен кошаркар на...
- Advertisement -

Основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, смета дека методот за откривање на вирусот корона во САД е лош, јавува телевизијата CNBC.

Гејтс го нарекол временски интервал помеѓу анализирање и добивање резултати ненормални, што трае 48 часа во Соединетите држави. Според него, во таков случај, тестирањето е губење време . Тој истакна дека никој не смее да плати за дијагностички метод што дава резултати во рок од седум дена, затоа што луѓето продолжуваат да ги инфицираат другите во тој период.

Од појавата на пандемијата Бил Гејтс стана мета на бројни теории на заговор.

Најчест е тоа што преку вакцината против короната, тој сака да вметне микрочипови кај луѓето за да ги подложи на глобално набудување.

Гејтс рече за теориите на заговор дека тие се „толку бизарни и можат да се сметаат за смешни“ и дека тие се „толку глупави и бесмислени што е невозможно да се негираат“.

Latest News

Ce cpyши мoќниoт pycки вoeн aвиoн Cy-30

Воен авион Су-30 се урна во регионот Твер во Русија, објави прес-службата на Западниот воен округ. „На 22 септември, авион...

Протоколот за едукативните центри денеска на Влада, за игротеките готов до следниот состанок на Комисијата

Протоколите за работа на едукативните центри ќе бидат разгледани на денешната владина седница, а протоколот за игротеките се очекува да биде готов до следниот...

Каракачанов понуди ocтавка, се пpeмисли и ја повлeчe, па пак се пpeмисли

Бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов повторно го уреди својот пост на социјалната мрежа Фејсбук и го врати делот кој го избриша...

Македонија ќе нaбaвyвa од руската вakцина?: Филипче разговарал со амбасадорот на Русија за руската вakцина за кopoна

Се уште сме далеку од тоа да одлучиме која вакцина ќе се користи кај нас со оглед на тоа што, според нашите сознанија, ниту...

Нов Kлиничkи во Штип – мало сутра: Грчки „Интракат“ пaѓa во стечaj

Македонската подружница на грчката компанија „Интракат“ (Intracom Constructions Societe Anonyme Technical and Steel Constructions), која го доби тендерот за изградба на новиот клинички центар...

More Articles Like This