ГИ РАЗНЕЖНИ СИТЕ:Пилотот ги запозна патниците со летот, па ја запроси својата девојка стјуардеса

Поврзано

Бројот 14, ангелски број

Бројот 14 е мешавина на енергии од бројот 1 и бројот 4. Број 1 означува иницијатива, нови проекти, достигнување,...

Внимавајте, и очилата за сонце имаат рок на траење

Научниците од бразилскиот факултет во Сао Паоло, открија дека очилата за сонце имаат свој “рок на траење“. Во истражувањето на...

Што ќе ви се случи доколку еден месец не пиете кафе?

Лео Бабаута е момче кое одлучило да направи експеримент со цел да си го подобри здравјето. За почеток, цел...
- Advertisement -

Денеска е многу посебен ден за мене и за мојата девојка Лорен, денеска ние годишнина. Таа е една од нашите најдобри стјуардеси. Се уште не знае, но овој ден ќе и стане уште повеќе посебен, кажа како вовед пилотот.

Срцепарателната снимка од моментот кога пилотот на разглас ја запроси стјуардессата го разнежни интернетот.

Два дена пред Божиќ 24 годишниот Јон Емемрсон и неговата девојката 23 годишната Лорен Гибс се припремале за лет од Детроит за Оклахома. Јон на патниците на разглас им ги пренее информациите за времето, должината на летот и можните турбуленции, а после тоа ја промени темаа.

Денеска е многу посебен ден за мене и за мојата девојка Лорен, денеска ние годишнина. Таа е една од нашите најдобри стјуардеси. Се уште не знае, но овој ден ќе и стане уште повеќе посебен. Сакам да го поминам со неа остатокот од живот, кажа младиот пилот, потоа клекна, извади прстен и го постави големото прашање.

Девојкатa се согласи, а целата ситуација ги воодушеви патниците, кои срдечно му ракоплескаа на младиот пар.

Лорен подоцна за Индепендент кажала дека Јон тотално ја шокирал затоа што инаку е многу тивок и повлечен и не очекувала таков потег. Како се би останало забележано со камера, Јон го ангажирал и колеката полот кој летал како патник да го сними овој убав момент.

https://www.youtube.com/watch?v=-0_v-Qmfx58

Latest News

Денеска е денот кога народот гласно ќе зборува, кога обновата победува

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски претпладнево го оствари своето гласачко право на избирачкото место во ОУ „Димо Хаџи Димов“...

ДИК со последните бројки: Еве колкава е излезеноста до 20:30 часот во Македонија

Државната изборна комисија ги објави резултатите од излезноста на избирачките места до 20:30 часот. Истата изнесува 50.84 проценти, досега правото на влас го оствариле 922,380...

Гласањето заврши, започнува броењето на гласовите

Во Македонија денеска се одржаа десетите парламентарни избори, петти предвремени избори. Право на глас имаа еден милион 814 илјади и 613 полнолетни граѓани, кои гласаа...

ИЕ6 со најслаба излезност

Изборната единица 6 е со најмала излезеност на граѓаните во досегашниот тек на гласањето. До 19 часот во ИЕ 6 се излезени 35,78% од...

Уште десетина минути до затварањето на гласачките места, еве кога ќе има прелиминарни резултати

Гласањето во услови на Ковид-19 на овие парламентарни избори ќе заврши два часа подоцна од вообичаеното време, односно избирачките места ќе бидат затворени во...

More Articles Like This