ГИ УЦEHУВА ЛИ ЗАЕВ, БЕСА СО ПРОГОН НА „ПЕЈАЧОТ“ НА АЛБАНСКАТА ХИМНА ВО СОБРАНИЕТО: Му се зakaнува ли Заев со затвop на Зеќирија Ибрахими?

Поврзано

Регистрирани 94 нoвoзaрaзeни со кoрoнaвиpyc во Македонија, осум лицa пoчинaa

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 830 тестирања, а регистрирани се 94 нови случаи...

Xaoc – над 80 илјади гласови се погрешно распоредени!

Последен нивен „бисер“ е дека во Ново Село, Струмичко победила Алијанса на Села, извор од ДИК тврди дека хаосото...

МВР работи на откривање на хaкepитe кои вчера го пaднaa сајтот на ДИК

Покрај падот на сајтот на Државната изборна комисија ДИК и на Тиме.мк, вчера во текот на денот во траење...
- Advertisement -

Преговорите со БЕСА за двтретинско мнозинство се сеуште во тек иако седницата во Собранието беше закажана за во 15 часот.

БЕСА стои цврсто на своите ставови и барања и не одстапуваат од нивните позиции, но нашите информации говорат дека Зоран Заев има адут во ракавот за да ги омекне позициите на партијата со две крила.

Имено, токму на 27 април во собранието еден од пратениците на БЕСА, Зеќирија Ибрахими, откако „патриотот“ Мукоски ја испеа Македонската химна, излезе на говорницата и ја отпеа Албанската химна .

Овој е казнив акт по закон по секој основ и истиот подлежи на казна затвор. Дали преговорите ќе дојдат до степен, Заев да го уценува Касами со прогон на еден од партиските функционери за кој до сега се молчеше затоа што гласовите на пратениците на БЕСА до сега одеа во полза на политиките и агендата на Заев и СДСМ.

Latest News

Регистрирани 94 нoвoзaрaзeни со кoрoнaвиpyc во Македонија, осум лицa пoчинaa

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 830 тестирања, а регистрирани се 94 нови случаи...

Xaoc – над 80 илјади гласови се погрешно распоредени!

Последен нивен „бисер“ е дека во Ново Село, Струмичко победила Алијанса на Села, извор од ДИК тврди дека хаосото е толкав што преку 80.000...

МВР работи на откривање на хaкepитe кои вчера го пaднaa сајтот на ДИК

Покрај падот на сајтот на Државната изборна комисија ДИК и на Тиме.мк, вчера во текот на денот во траење во неколку часа „паднал“ и...

Хакерски напади и неконзистентноси – на кого вчеравечер му пречеше вистината?

Во текот на вчерашниот ден веб страницата на Инфомакс беше мета на масовен хакерски напад, напад кој чини на црниот пазар илјадници евра. Хакерскиот...

Маж влетал со ceкиpa во дaнoчнa cлyжбa во грчкиот град Козани и пoвpeдил три лицa

Од засега непознати причини, во даночната служба во грчкиот град Козани, влетал маж и со секира им нанел повреди на тројца службеници, додека пак...

More Articles Like This