October 28, 2020, 1:13 am

ГЛАСАЊЕТО ЗА УСТАВОТ Е НЕЛЕГИТИМНО: Азилот на Груевски од држава на ЕУ, значи дека во Македонија и официјално има режим!

Поврзано

Ќе доцни исплатата на повратот од „Викенд без ДДВ“

Повратот на данокот од сметките направени во таканаречениот „Викенд без ДДВ“ најверојатно ќе доцни. Иако парите од данокот за...

Зapaзени неколку новинари, сниматели и други вработени во Телевизија Сител

Повеќе од десетина новинари, сниматели, вработени во режија и во дескот на Телевизија Сител се или зaразени или се...

Пренџов: Власта се грижи за граѓаните како што Шилегов се грижи за платите на пожарникарите

Вечерва во емисијата „Заспиј ако можеш“ гостуваше Љупчо Пренџов, потпрестедател на ГРOМ, пратеник и претседател на Парламентарната комисија за...
- Advertisement -

Граѓаните со оглед постојаните политички турбуленции во Македонија, од ден во ден стануваат многу подобри аналитичари од платениците на власта, кои анализираат како што ќе им  наредат на Бихачка. Имено главна тема и денеска на социјалните мрежи повторно е Груевски односно одобрението за азил од унгарските власти поради политичкиот прогон кој се случува во Македонија. Твитерџијата под псевдоним ,,Хо Чи Мин #Бојкотира”, анализира дека одобрението за азил на Груевски ќе има огромни политички импликации во Македонија, поради фактот што тоа значи дека во Македонија и официјално има режим. Тој резонира дека ова автоматски ги потврдува сомнежите дека пратениците од опозицијата кои ги гласаа уставните измени се уценети да го дадат својот глас за уставните измени. Твитерџијата на крај потенцира дека гласањето за отворање на  Уставот е негелитимно.

Земја членка на ЕУ – му дава политички азил на Груевски тоа значи и официјална потврда дека во Македонија има РЕЖИМ од власта што автоматски потврдува дека пратениците од опозицијата кои гласале “за” се уценети. Гласањето за отворање на уставот е нелегитимно.

Latest News

Ќе доцни исплатата на повратот од „Викенд без ДДВ“

Повратот на данокот од сметките направени во таканаречениот „Викенд без ДДВ“ најверојатно ќе доцни. Иако парите од данокот за...

Зapaзени неколку новинари, сниматели и други вработени во Телевизија Сител

Повеќе од десетина новинари, сниматели, вработени во режија и во дескот на Телевизија Сител се или зaразени или се во изолaција поради контакт со...

Наредена целосна мобилизација на здравството во Хрватска

Хрватскиот министер за здравство Вили Берош објави дека нaредил целосна мобилизaција на здравството. Берош на својот Фејсбук профил напиша дека моменталната состојба со коpонавирусот во...

Пренџов: Власта се грижи за граѓаните како што Шилегов се грижи за платите на пожарникарите

Вечерва во емисијата „Заспиј ако можеш“ гостуваше Љупчо Пренџов, потпрестедател на ГРOМ, пратеник и претседател на Парламентарната комисија за контрола на тајните служби. При...

Пренџов: На 100 000 жители, ЕУ има 30 зapaзени, додека Македонија има 441

Љупчо Пренџов, пратеник од Гром и Коалицијата„За обнова на Македонија“ во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ зборуваше за измените на Законот...

More Articles Like This