ГЛАСАЊЕТО ЗА УСТАВОТ Е НЕЛЕГИТИМНО: Азилот на Груевски од држава на ЕУ, значи дека во Македонија и официјално има режим!

Поврзано

Мицкоски: Не трошете енергија на нешто што е докажано дека не вреди, не плашете се да го промените мислењето

Знам дека многумина од вас се длабоко разочарани. Тоа нема да ги промени работите, но вашиот став и глас...

(Видео) Македонците се чувствуваат како граѓани од втор ред, време е тоа да престане

Во нашата политичка програма зборуваме за проекти реални. Проекти, реални кои што се од значење во Теарце и во...

Јанушев во посета на текстилната фабрика „Витекс“ во Делчево

Ја посетивме текстилната фабрика „Витекс“ во Делчево. Текстилната индустрија е водечка во овој регион. Затоа во програмата се обврзавме на...

Граѓаните со оглед постојаните политички турбуленции во Македонија, од ден во ден стануваат многу подобри аналитичари од платениците на власта, кои анализираат како што ќе им  наредат на Бихачка. Имено главна тема и денеска на социјалните мрежи повторно е Груевски односно одобрението за азил од унгарските власти поради политичкиот прогон кој се случува во Македонија. Твитерџијата под псевдоним ,,Хо Чи Мин #Бојкотира”, анализира дека одобрението за азил на Груевски ќе има огромни политички импликации во Македонија, поради фактот што тоа значи дека во Македонија и официјално има режим. Тој резонира дека ова автоматски ги потврдува сомнежите дека пратениците од опозицијата кои ги гласаа уставните измени се уценети да го дадат својот глас за уставните измени. Твитерџијата на крај потенцира дека гласањето за отворање на  Уставот е негелитимно.

Земја членка на ЕУ – му дава политички азил на Груевски тоа значи и официјална потврда дека во Македонија има РЕЖИМ од власта што автоматски потврдува дека пратениците од опозицијата кои гласале “за” се уценети. Гласањето за отворање на уставот е нелегитимно.

Актуелно

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го...

Повеќе вести