ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛУВАЊЕ НА ДЕЛО: Во Алјаска измерени рекорди 32 степени

Поврзано

ПPOТЕCТИ ВО ХОНГ КОНГ: Пoлицијaтa употреби бибep cпрej

Хонг Конг, 27 мај 2020 (МИА) – Полицијата на Хонг Конг денеска употреби бибер спреј, за да ги растера...

ЗА ПРВ ПАТ ВО СИНГАПУР: Градот постави апарати за бесплатни маски

Сингапур дели бесплатни маски за една употреба на сите жители, а маските можат да се подигнат од 400 апарати...

(ФОТО) ПОП СЕ ЗAКОПAЛ ЖИВ: Bерувал дека ќе стави крај на кoрoнaвиpycот во светот

Додека многу земји во светот се обидуват да откријат вакцина, со цел да се стави крај на епидемијата Ковид-19,...

Температурата на меѓународниот аеродром во најголемиот град на Алјаска, Енкориџ, достигна рекордни 32,22 степени.

Највисоката температура во овој град претходно е измерена на 14 јуни 1969 година и изнесувала 29,44 степени, информира Боб Клеј од Националната метеоролошка служба.

Тој додаде дека просечната температура за јули во Енкориџ е 23,89 степени.

Актуелно

Инфектологот Цана: Во просек сега имаме повеќе заразени отколку кога беше воведен полицискиот час

Доколку кривата со нови случаи продолжи со ова темпо во наредните денови, вкупниот број на заразени од Ковид-19 кај...

KOНЕЧНО ЌЕ МОЖЕМЕ КОГА САКАМЕ ДА СЕ ДВИЖИМЕ: Од денеска целосно се укинува полицискиот час

Од денеска целосно престанува да важи Одлуката за забрана и посебниот режим на движење на граѓаните на територијата на Република Македонија. Оваа одлука е донесена...

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате девојчево дома да си оди...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

Повеќе вести