ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

Поврзано

ЕПП со целосна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ

ЕПП и посакува нашата партија членка @VMRO_DPMNE се најдобро за изборите на 15 јули. Борбата против корупцијата, независно судство,...

(Видео) Боки 13 потврди дека поднел кpивични пpoтив политичари од власта – Единствено ќе ме cпpeчaт доколку ме лишaт од живoт

Со порака дека единствен начин да го спречат е да го убијат, Боки 13 од Шутка потврди дека кривичните...

Синот отстpaнет од АНБ, затоа што таткото протecтирал пpoтив промената на името

Ќерка на поранешен командант на УЧК може да биде вработена во Агенцијата за национална безбедност, а син на човек...

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на продолжен викенд во некој од градовите каде што нема полициски час. На овој начин потенцијален кластер од Скопје би се раширил во Охрид – на пример. Како ќе ги спречите граѓаните да излезат од Скопје, Тетово, Штип или Куманово? Која е логиката позади оваа одлука? Нели сметате дека е ступидно да се воведува селективен карантин кој само може да предизвика ширење на вирусот и онаму каде што го нема?”

Ова е прашањето кое го испратив пред денешната прес-конференција на Филипче, но не беше прочитано.

Се слушнав и со портпаролот на Влада Мухамед Хоџа, за кого можам да кажам дека е еден од ретките професионалци вработени во било која државна институција. На мое изненадување, ме информираше дека до него биле испратени само две прашања кои требало да бидат прочитани, а биле адресирани до Филипче.

Оттаму, се јавив кај ПР-от на Филипче, која ми тврдеше дека на маилот не им стигнале прашања од ниту еден медиум.

Ок, еве и да го прифатам оправдувањето. Ама некако тешко ми е да поверувам дека не се работи за цензура. Прво, на ниту еден новинар од Инфомакс не му е дозволен пристап преку апликацијата “Зоом” за директно вклучување на прес-конференциите на Влада.

Второ, според Шекеринска и оној абдалон од економија сме биле државни непријатели.

Трето, како баш денес не работи мејлот? Баш кога се носи ваква поларизирачка и иритирачка одлука, а?

Ако не е цензура, еве јавно нека одговори Филипче.

П.С. Прашањето е испратено и директно до министерот, до овој момент нема одговор, пишува на Фејсбук главниот и одговорен уредник на Инфомакс, Александар Митовски.

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на…

Julkaissut Александар Митовски Keskiviikkona 3. kesäkuuta 2020

Актуелно

(Видео) Боки 13 потврди дека поднел кpивични пpoтив политичари од власта – Единствено ќе ме cпpeчaт доколку ме лишaт од живoт

Со порака дека единствен начин да го спречат е да го убијат, Боки 13 од Шутка потврди дека кривичните...

Во Македонија може да биде следен и прислушкуван секој

  Ексклузивно за Инфомакс, во емисијата „Без цензура“ гостуваше Љупчо Палевски модерен македонски дисидент и борец за Македонија. Палевски е човекот кој ја разоткри...

Заев веќе ги пакува куферите, ВМРО-ДПМНЕ води во речиси сите изборни единици

ВМРО-ДПМНЕ води со 4% пред СДСМ во анкетата спроведена од страна на институтот „Habeas Corpus“, кој разработува прашања од правниот и политички систем. Анкетата на...

Нова аудио бомба за Заев, се договарал со Мијалков и знаел дека Шилегов правел криминал во второстепена комисја за јавни набавки

На социјалната мрежа „ЈуТјуб“ се појавија нови аудио снимки, на кои се слуша гласот на Зоран Заев како разговара со непознат соговорник, а во...

(Аудио) Заев со „лажната“ Грета Тунберг зборува за Макрон, мигрантите, мариxуана

Руските пранкери Вовани Лексус на својот Јутјуб канал го објавија разговорот со лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев, кој мислел дека разговара...

Повеќе вести