ГЛУПОСТИТЕ НА ЗАЕВ, ВРЗ ГРБОТ НА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ: Лагите дека тој ќе ги уценувал Кина, Русија и Украина за да ги натерал да купуваат земјоделски производи!

Поврзано

(Фото) Анкета на БИПС – Победа на ВМРО-ДПМНЕ со 54 пратеници во Собранието

Победа на ВМРО-ДПМНЕ со освоени 54 пратеници предвидуваат резултатите од спроведената анкета на Институтот БИПС (за истражување во областа...

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во...

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник...

Во изминатот период сме сведоци на многу проблеми и разочарувања кај земјоделците.

Во предизборната кампања на СДСМ, земјоделците добија многу ветувања за нивните производи, цена и пласманот на пазарите. Зоран Заев ветуваше многу реформи се до моментот кога дојде на власт и настапи со плејада антиреформи од кои едни од најпогодените беа земјоделците на праски, патлиџани и краставици.

Земјоделците од Росоман се здобија со тежок удар и имаа рекордни мали цени каде што и најголем дел од праските им беа фрлени и останаа без пари.

Земјоделците од Струмица, разочарани и измамени беа приморани да ги продадат нивните производи по најниски цени за кои неможеа да си ги покријат основните трошоци.

Земјоделците се разочарани и огорчени од новата Влада и нивните празни ветувања.

Зоран Заев во преизборната кампања истакна дека:

“Ветувам како идна Влада ќе ги отвориме пазарите кои што се затворени за Македонија : Русија, Белорусија, Украина , Молдавија , Блискиот Исток. Ќе ги унапредиме со Европската Унија и бившите Републики од СФРЈ за да обезбедиме конкуренција, натпревар помеѓу откупувачите. Да донесеме колку можеме повеќе од откупувачите овде. Да се тепаат, да се натпреваруваат кој ќе плати повеќе, тој да го добие земјоделското производство”

Заев посебно нагласи:

“ Ќе правиме бартер аранжмани, ја гледам Кина сака да финансира евтини кредити кон Македонија, па може да земе дел од земјоделските производи, Украина Русија сака да земеме железо од таму ќе земат за возврат земјоделски производи “

Од овие ветувања нема ни трага. Македонските земјоделци разочарано го фрлаат нивниот труд во отпад и безнадежно бараат помош од новата Влада на Заев.

Актуелно

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во...

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник „Ла верита“ повторино е активирана...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам....

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За...

Повеќе вести