Годините не му можат ништо: Мик Џегер со танц каков што ни двојно помлади не можат да изиграат

  • May 16, 2019
  • Коментари

Лидерот на легендарните „Ролинг Стоунси“ Мик Џегер повторно танцува и покажува дека уште не е за пензија.

Џегер на Титер објави видео на кое може да се види како повторно танцува во свој стил, со што според Ројтерс покажува дека се вратил во форма по опеpацијата на залистокот на сpцето.

 

Претходно «
Следно »