January 22, 2021, 4:06 am

Голема експлозија во Белград

Поврзано

Словенец зaгина во ekcплозија на топовска граната од Втората светска вojна

Топовска граната останата од Првата светска војна убила 64-годишен маж во селото Воглар кај Нова Горица во западна Словенија,...

Новиот вид на коpонавирус пристигна и во Косово?

Триесет примероци на коронавирусот од Косово пристигнаа денес во Берлин, а резултатите од лабораторискиот тест се очекуваат за две...

(Видео) Хаос во БиХ, мигpaнтите се судрија со полицијата

Силни полициски сили морале да интервенираат вечерва за да ги смират инцидентите што избувнаа во еден од центрите за...
- Advertisement -

Eдно лице загина, а две се повредени во експлозија што се случи утрово на градилиштето во улицата Абердаре, пренесува РТС. Се претпоставува дека боцата со гас експлодирала, но сè уште не е потврдено дали станува збор за боца за автомобил или за некоја друга употреба, што се наоѓало во возилото.

Latest News

Миленко за Мериот: Who the f()ck are you?

Долго време пред избори мојата стратегија за последните избори беше да победи ВМРО-ДПМНЕ, прво нека победи вели Миленко Неделковски...

More Articles Like This