ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО ТЕТОВСКО: Пpивeдeни 10 жени од Македонија, Албанија и Косово

  • February 3, 2019

Утринава во периодот од 00.00 до 03.00 часот полициски службеници извршиле акциска контрола во угостителски објект во село Горно Седларце покрај автопатот Тетово-Гостивар.

При контролата во објектот биле затекнати 10 женски лица, од кои три од Република Македонија, шест од Република Албанија и едно од Косово.

Странските државјанки биле пpивeдeни во Полициската станица Тетово за понатамошна постапка. За настанот бил запознаен јавен oбвиниeл.

Претходно «
Следно »