November 27, 2021, 9:08 am

Голема полициска aкција кај Богородица, зaплeнeта дpoга вредна 200.000 евра

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Голема полициска акција е во тек на југот од земјата, во непосредна близина на граничниот премин Богородица, дознава Канал 5 од извори во истрагата.

Според нашите информации запленета е марихуана вредна околу 200.000 евра. Уапсени се пет лица, тројца албански државјани и двајца македонски државјани.

Од МВР само потврдуваат дека е во тек акција за заплена на дрога, а детали најавуваат за утре.

Latest News

СДСМ ќе избира нов претседател на 12-ти декември

Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска синоќа информираше дека седницата на ЦО на СДСМ било одлучено дека со понудената оставка...

More Articles Like This