August 14, 2020, 1:09 am

ГОЛЕМА ПРОСЛАВА ВО ВТОРНИК: Градот Скопје ќе организира голем и достоен пречек за европскиот шампион „Вардар“!

Поврзано

Адеми: До трето одделение со физичко присуство, другите ученици ќе учат од дома

Комисијата за зapaзни болести предложи учениците од прво, второ и трето одделение од 1 септември да се вратат во...

Пендаровски: Ако Заев не обезбеди мнозинство, го враќа мандатот назад

Претседателот Стево Пендаровски по денешнатра средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека мандатот му го доверил на...

Земјотрес регистриран во пехчевското епицентрално подрачје

Скопје, 13 август 2020 (МИА) – Земјотрес чиј епицентар се наоѓа 105 километри југоисточно од Скопје и потекнува од...
- Advertisement -

Вардар ја испиша ракометната историја на Македонија, Вардар со најсветли букви се запиша во меморијата на секој Македонец. Големата победа и европска титула на нашиот најголем ракометен бренд ги собра граѓаните на плоштадот Македонија, каде тие во голем број ја славеа оваа победа.


Еден од оние кои прославија на плоштадот беше и градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, тој во изјава за Курир кажа дека ракометарите на Вардар се навистина наши херои, како и дека оваа победа значи за сите граѓани на Скопје, но и на Македонија.

-Оваа победа многу значи за граѓаните на градот Скопје, мислам дека и за граѓаните на Република Македонија. Вардар покажа дека е навистина вистински клуб, градот Скопје веруваше во Вардар, вложуваше во Вардар. Јас пред се би сакал да им честитам на играчите на Вардар, сите оние кои што навистина се наши херои, на раководството на Вардар, на тренерите на Вардар, на менаџерскиот тим, секако и на луѓето кои што еве покажаа дека го сакаат Вардар, дека сакаат победи и покажаа дека Македонија може да има шампион, кој што е европски шампион во ракомет, изјави Трајановски за Курир.

Тој кажа дека градот ќе организира достоен пречек за нашите херои, каков што и тие заслужуваат.

Во вторник кога ќе дојдат ракометарите, ќе ги пречекаме уште на аеродром, па се овде до плоштадот кај што ќе биде главната прослава. Мислам дека ќе има многу луѓе и мислам дека заслужуваат дочек достоен на шампион, на европски шампион, изјави Трајановски.

6 КОМЕНТАРИ

Latest News

Eckaлиpa нeзaдoвoлcтвoтo кај граѓаните, 3aпaлeни два автомобили на ЕВН во Тетово

Два службени автомобили на ЕВН вечерва се запалени во Тетово, информираат граѓани на социјалните мрежи. Засега нема официјални информации за...

Сpaмота: Пензиониран генерал прeживува гoлгoта, 10 дена со температура оставен да лeжи дома без лeкарска помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голготa во Македонија. Тој на социјалните мрежи побара помoш...

Викендов останете дома, ново нeвpeме ќе ја зaфати Македонија

За време на викендот, особено во попладневните часови територијата на Македонија ќе биде зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса која на повеќе места...

ММФ: Пандемијата ја чини глобалната економија 375 милијарди долари месечно

Пандемијата на Ковид-19 ја чини глобалната економија околу 375 милијарди американски долари месечно, објави денеска Светската здравствена организација (СЗО), врз основа на информациите од...

(Видео) Воз се зaби во автомобил близу Тетово, има и повpeдени

Возот кој сообраќал на релација Скопје – Кичево yдpил во автомобил со тетовски таблички. Во сообраќајката се повpeдeни Б.С (22) и Б.Н (39) и двајцата...

More Articles Like This