ГОЛЕМА СЕМЕЈНА TPAГЕДИЈА ЗА ЗИЗУ: Една минута молk на тренингот на Реал во Монтреал, пoчиHа братот на Зинедин Зидан

  • July 13, 2019

Денешниот тренинг на „кралевите” во Монтреал започна со една минута молk, фудбалерите и тренерскиот персонал му оддадоа почит на братот на Зинедин Зидан кој поч инал денеска по кратко бо ледување.

Зизу вчера итно го напушти тренинг кампот на Реал во Северна Америка, а Реал без да откри детали само посочи дека се работи за лични причини.

Сепак, денеска стана јасно зошто Зинедин Зидан се вратил во Шпанија, по кратко бо ледување утрово починал неговиот брат Фарид Зидан.

Тр агичната вест ја соопшти Реал Мадрид, „кралевите“ исто така пренесоа дека денешниот тренинг во Монтреал започнал со една минута мо лк, фудбалерите и тренерскиот персонал му оддале почит на братот на Зинедин Зидан.

Претходно «
Следно »