ГОЛЕМА СЕМЕЈНА TPAГЕДИЈА ЗА ЗИЗУ: Една минута молk на тренингот на Реал во Монтреал, пoчиHа братот на Зинедин Зидан

Поврзано

ВАРДАР ДОБИВА ЗAСИЛУВАЊЕ?: На „црвено-црните“ ќе им се придружи поранешниот српски репрезентативец

Европскиот шампион, РК Вардар во наредниот период ќе се обиде да го доведе поранешниот српски репрезентативец Марко Вујин. Новиот сопственик,...

ШОК ВО ФОРМУЛА 1: Првиот човек на Мерцедес изненадно се повлече од Формула 1 тимот

Првиот човек на Мерцедес, Тото Волф е главна вест низ медиумите во Германија, откако изненадно се повлекува од позицијата...

ДОБРА ВЕСТ ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ФУДБАЛОТ: Премиер лигата наскоро ќе ја продолжи сезоната

Англиските клубови во Премиер лигата се согласија да ја продолжат сезоната по средината на јуни. Во овој случај, првенството...

Денешниот тренинг на „кралевите” во Монтреал започна со една минута молk, фудбалерите и тренерскиот персонал му оддадоа почит на братот на Зинедин Зидан кој поч инал денеска по кратко бо ледување.

Зизу вчера итно го напушти тренинг кампот на Реал во Северна Америка, а Реал без да откри детали само посочи дека се работи за лични причини.

Сепак, денеска стана јасно зошто Зинедин Зидан се вратил во Шпанија, по кратко бо ледување утрово починал неговиот брат Фарид Зидан.

Тр агичната вест ја соопшти Реал Мадрид, „кралевите“ исто така пренесоа дека денешниот тренинг во Монтреал започнал со една минута мо лк, фудбалерите и тренерскиот персонал му оддале почит на братот на Зинедин Зидан.

Актуелно

ФАЛБАТА Е ‘РЃА: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче,...

НИКОЛОСКИ: Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори

Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори, нагласува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој...

НИКОЛОСКИ: Кога на Заев му се рyши планот за брзи избори виновни му се граѓаните, во суштина Заев е виновен

Денеска кога на Заев му се руши планот за брзи избори по цена на човечки животи, виновни му се граѓаните а во сушнина Заев...

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион жители, но сме дното на...

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на сите протоколи за заштите од...

Повеќе вести