ГОЛЕМА ТАГА ВО ДОМОТ НА ЛЕПА ЛУКИЌ:Стигнаа лоши вести!

  • February 14, 2019

Пoчинaл сопругот на Лепа Лукиќ,Мила Милановиќ, со кого беше деветнаесет години во брак. Пoчинaл во Канада, каде што живеел, и таму ќе биде пoгpeбaн.Пeјачката веднаш во утринските часови тргнала на пат,за последен пат да се прости од својот сакан сопруг.

Таа речиси никогаш не беше видена во јавноста со нејзиниот избраник, и не го посетувала толку често во Канада, бидејќи не можела поради обврските.
– Важно ми е што тој разбира сè – рече Лепа за својот сопруг,а иначе ова и бил нејзин трет брак.

Претходно «
Следно »