ГОЛЕМ НАРОДЕН СОБИР: #Бојкотирам повикува на роденденска забава по повод 8 септември

  • September 4, 2018

Мрежата #Бојкотирам ги повикува граѓаните на голема народна прослава на роденденот на Република Македонија на Школка во Градскиот парк во Скопје со почеток во 17 часот. Од мрежата најавуваат дека ќе има музика, ќе се делат маички со #Бојкотирам како и роденденска торта. За крај порачуваат ,,Среќен роденден Македонија, #Бојкотирам за да не е последен”.

Претходно «
Следно »