Голем пожар кај Треска, пожарникарите барале асистенција од полиција

Поврзано

Пpoнajдeни 120 нacaди kaнaбис вo дeмиpхиcapcкo – овa ce дeтaлитe

Полициски службеници во текот на вчерашниот ден во с.Боиште, демирхисарско, во дворни места од напуштени и руинирани куќи откриле...

Тинejџep co aвтoмoбил удpил вo пeшaк – лицeтo ce здoбилo co тeшки пoвpeди..

На 10.05.2021 во 13.30 часот било пријавено дека во Крива Паланка, на крстосница од ул.„Св.Јоаким Осоговски“ и ул.„Гоце Делчев“,...

Пpивeдeни тpи лицa oд гocтивapcкo – пpи пpeтpec вo нивнoтo вoзилo пpoнajдeн хepoин

На 10.05.2021 околу 15.30 часот во атарот на гостиварското село Врапчиште, од страна на полициски службеници на СВР Тетово...
- Advertisement -

Пожар избил попладнево околу 17 часот во комплексот Треска. Горело ѓубриште, трева и суви гранки, информира за КУРИР командантот на противпожарна бригада Скопје Владимир Симоновски.

Кога пожарникарите кои требале да интервенираат на пожарот во близина на езерото, наишле на затворена капија со катанци и ланци на Комплексот.

Бидејќи не можеле веднаш да влезат да го изгаснат пожарот, побарале асистенција од полиција, односно барале полициски службеници да присуствуваат на местото на настанот кога требало да го скршат катанецот.

Но, по извесно време се појавил директорот на Комплексот и ја отворил капијата, а пожарникарите влегле и веднаш го изгаснале пожарот кој се проширил на околу 3.000 квадрати.

Latest News

Oфициjaлнo: Bлaдaтa дoнece oдлyкa – пoлицcки oд пoлнoќ дo 4 чacoт, ќe paбoтaт и тepeтaнитe

По препорака на Главниот кризен штаб, Владата денеска одлучи полициски час да има само четири часа во едно деноноќие,...

More Articles Like This