December 8, 2021, 11:12 pm

Голем пожap на хрватскиот остров Чиово, во тек е акција за гасење (ВИДЕО)

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На хрватскиот остров Чиово, во моментов има голем пожар, а пожарникарите користат и авиони за негово локализирање.

Од противпожарната единица на Трогир изјавиле дека дојавата за пожар дошла околу пладне.

„Станува збор за сериозен пожар кој и натаму се шири. Засега не се загрозени објектите, но подоцна би можел да биде проблем затоа што станува збор за мало подрачје“, велат од противпожарната единица во Трогир.

Latest News

Бектеши најави ykинување на евтината струја, владата ќе одлучи до крајот на годината

Владата планира да го менува моделот на евтината дневна тарифа на електричната енергија. Се разгледувала опцијата – да се...

More Articles Like This