ГОЛИ НА СНЕГОТ: Традиционална трка по долна облека во Белград!

  • January 30, 2019

Триесетина храбри граѓани излегоа на традиционалната трка по гаќи покрај Дунав во главниот град на Србија.

Учесниците на разголената трка облечени во долна облека и костими за капење тврдат дека контролираната изложеност на ладно е најдобриот начин за зајакнување на имуниот систем и подмладување на телото.

Тие додаваат дека не учествуваат во трката заради победа, рекорди или медали, туку за здравје и забава.

Претходно «
Следно »