ПРОВОКАТИВНА РЕКЛАМА: Голи стјуардеси го „запалија“ интернетот со ова рекламно видео!

Поврзано

СЕЛО НА ПРОДАЖБА: Шведска продава цело селo за неверојатна цена

Едно село во Шведска се продава за 6,5 милиони евра. Сатра Брун е велнес село на периферијата на Стокхолм....

ВЕ ПРОВЕРУВААТ НА ИНТЕРНЕТ: Што работодавците „гуглаат“ за вас пред да ве вработат

Business Insider наведува четири работи што работодавците ги проверуваат за вас на интернет. Едно истражување покажало дека 80% од...

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

Казахстанскиот портал за туризам „Чокотравел“ е обвинет за сексизам и вулгарност по објавување на новата реклама. Видеото прикажува голи стјуардеси кои промовираат различни авио-компании и порадаваат авионски билети по поволна цена

Корисниците на социјалните мрежи реагираа различно: на некои им се допаднала рекламата, други велат дека „сексот веќе не продава“, а највеќе ги има оние кои се огорчени поради вулгарноста и експлоатацијата на голите женски тела во рекламата.

„Убави девојки, во овој оглас нема ништо срамно“, рекол еден корисник.

„По мое мислење, тоа е неуспех“, напишал друг.

„Разбирам дека станува збор за сексизам непознат за оние кои ја осмислиле рекламата. Вакво нешто може да помине само во земјите од третиот свет“, рекла Александра Порошенко.

„За мене како жена, ова е непријатно“, напишала Гулзханат Рискали.

На видеото обрнаа внимание и некои западни медиуми. На пример, британскиот таблоид Дејл Мејл оваа реклама ја нарече „чудна“.

 

Актуелно

ФАТЕНИ ЖИВИ-СЕ ЛАЖИРААТ БРОКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ?!: Филипче и градоначалникот на Велес со различни бројки за новозаразени во градот

Денес 4 нови случаи во Велес од корона вирусот. Ова го соопшти денес на прес конференција градоначалникот на општна...

СВЕШТЕНСТВОТО ПОМЕЃУ ВЕРНИЦИТЕ И ВЛАСТА: Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница

Свешетенството во моментов се наоѓа во незгодна ситуација помеѓу помеѓу верниците и власта. Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница. Светиот архијерејски...

ДРАГАН КОВАЧКИ: Ова е крајно нeодгoвоpно однесување кон јавното здравје и животите на секој од нас, за ова се одговара кpивичнo

Ни ја забранија Задушница за да не се ширел КОВИД 19. Сите би се согласиле доколку тие мерки имаат чесна намера. Оти сите сме...

ВЛАСТА ЈА ТEPОPИЗИPA РАШЕЛА МИЗРАХИ: Луѓе во качулки ја cлeдaт екс министерката за труд и социјала

Долго време молчев на темава од причина што не сакав да посветам внимание на оние кои мислат дека со сила можат да ме заплашат...

УШТЕ ЕДЕН ЦPН ДЕН ЗА МАКЕДОНИЈА: Pекорден пик, 127 нoвoзaбoлeни во последниве 24 часа

Македонија бележи црни денови. Регистрирани се 127 новозаболени од Ковид-19 Во последново деноноќие. Ако бројката биде и официјално потврдена ова ќе биде најголем пик од...

Повеќе вести