Горан Пандев: „Ja пocaкyвaм цeлaтa cpeќa нa Џeнoвa вo иднинa, a ceгa e вpeмe зa ЕП co Македонија“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Горан Пандев на социјалните мрежи испрати порака до навивачите на Џенова по изборениот опстанок во Серија А, но воедно меѓуредови најави дека можеби и во следната сезона ќе игра за овој клуб, односно ќе ја одложи фудбалската пензија за уште една сезона.

„Оваа година беше исполнета со многу емоции, за мене, но и за Џенова како клуб. Опстанок, 100 постигнати голови во Серија А, 150 настапи во дресот на Џенова. Би сакал да сум заедно со вас, фановите на Џенова, во овој момент да го прославам ова со вас“.

„И јас посакувам сета среќа на Џенова во иднина, сега е време за Европско првенство во дресот на Македонија. Напред Џенова, се надевам дека во најскоро веќе ќе имам можност да ве поздрвам сите на стадион.“ – напиша Пандев.

Latest News

Kaкoв пoтeг: Тpeнepите ce oткaжyвaaт oд пo 10.000 евра и бapaaт cитe пapи Влaдaтa дa мy ги дoдeли нa Дeки

Владата на редовната 92-ра седница донесе одлука на нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со...

More Articles Like This