January 25, 2021, 9:15 am

ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА ВО НОВО СЕЛО: На 21 април ќе им кажеме НЕ на тие што сакаат Македонија да ја претворат во темен вилает на мала група елитисти што си ги вработуваат само своите роднини

Поврзано

Заев е вистински „moнcтpyм“ кoj cвecнo ja злoyпoтpeби тpaгeдиjaтa кaj Смилковско езеро зa coпcтвeни пoлитички пoeни

Зоран Заев е вистински „монструм“ кој свесно ја злоупотреби трагедијата кај Смилковско езеро за сопствени политички поени. Зоран Заев...

Тешки муабети: 27 април и случувањето околу тој ден

Темата на вечерашната емисија на „Тешки муабети“ е случувањата околу 27 април. Љупчо Палевски: 27 Април е случување кое...

Муцунски: Нема В од вакцина, а со пописот пуштаат 5000 попишувачи да посетат безброј домови

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечер-ва при своеото гостување во централниот...
- Advertisement -

Кандидатот за претседателот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ професорката Гордана Силјановска Давкова вечерва беше во посета на Ново Село каде се сретна со граѓаните од ова населено место.

-Граѓаните на Ново Село од блиску видоа како во практика функционира Заевизмот откако нивниот градоначалник предложен од СДСМ шверцуваше цигари преку граница. Децата ќе ни заминуваат се додека се сведоци на корупција и криминал од народни претставници. Затоа на 21 април ќе им кажеме НЕ на тие што сакаат Македонија да ја претворат во темен вилает на мала група елитисти што си ги вработуваат само своите роднини додека граѓаните немаат основна здравствена заштита, образование и едвај преживуваат, потенцира Силјановска во својот Фејсбук пост.

Граѓаните на Ново Село од блиску видоа како во практика функционира Заевизмот откако нивниот градоначалник предложен од…

Posted by Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова on Tuesday, March 5, 2019

Latest News

Дeл oд Киceлa Boдa дeнec бeз вoдa

Поради изведување на водоводен приклучок ф-100 милиметри на улица „Димо Хаџидимов“ број 104, денеска прекин во водоснабдувањето ќе имаат...

More Articles Like This