Гордост на тато: Тони Зен за првпат го покажа синчето Јасен

  • May 16, 2019
  • Коментари

Кон почетокот на месец април во медиумите беше објавено дека Тони Петковски или попознат како Тони Зен, не само што се оженил, туку станал и татко.

Извесен период Тони е целосно повлечен од јавниот живот, односно експонирањето пред очите на јавноста, а исклучок се неговите настапи како диџеј.

Имено, набрзо по бракот со неговата избраничка Валентина Јованова, тие станаа горди родители на синче кое до носи името Јасен.

Бебенцето сега има околу два месеси, а гордиот тато Тони иако не практикува да биде активен на социјалните мрежи, овој пат за својот наследник направи искулучок, па реши на сите да им го покаже своето слатко и насмеано бебенце.

За фотографиите на Инсатграм профилот доби многу лајкови, и пред се честитки со коментар синот да е здрав и жив и цел живот да ги радува мама и тато.

Инаку, кога е во прашање неговата музичка кариера, Тони Зен го издаде својот шести по ред соло албум со наслов „Од изворот на изборот“.

Претходно «
Следно »