ГОРИВАТА ДЕНЕС СО НОВИ ЦЕНИ

  • September 5, 2016

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги објави новите цени на нафтените деривати, кои ќе важат од ноќеска на полноќ.

???????????????????????????????

Цената на нафтата на светските берзи во изминатата недела бележеа значителни промени, а на крајот на минатата недела цените се „закотвија“ на ниво 44,5 долари за еден барел.

Пред две недели, кога Регулаторната комисија за енергетика ја определи цената, просечно, барел нафта чинеше 46,3 долари за барел, што значи дека петочната цена е за близу 2 долари поевтина од актуелната.

Но, кога ќе се извади просекот, за очекување е дека со денешната корекција нема да има поголеми движења на цените.

Пред две недели регулаторот ги поскапи горивата за денари денари по литар.

Претходно «
Следно »