December 4, 2021, 4:40 pm

Горивата со нови цени од полноќ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ја соопшти одлуката за цените на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела цените на бензите се намалија за 1,5 денари, а на дизелот се зголеми за половина денар.

Ова се актуелните цени на горивата:

Моторен бензин  ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 75,00 (денари/литар)

Моторен бензин  ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 77,00 (денари/литар)

Дизел гориво  ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) –  68,00 (денари/литар)

Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) – 67,00 (денари/литар)

Мазут М-1 НС 41,852 (денари/килограм)

Latest News

Xopop во Кисела Вода: Cилyвaна 21 годишна девојка од пријател на нејзиното поранешно момче

На 03.12.2021 во 18.00 часот К.Н.(21) од Скопје пријавила дека на подрачјето на Кисела Вода ѝ била извршена обљуба...

More Articles Like This