December 5, 2021, 8:22 am

Гори и на Плетвар

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Гори и во близина на Прилеп. Читател на Македонски медиа сервис пак, преку фотографија извести дека гори и на планинскиот превој Плетвар во близина на Прилеп.

Чадот од пожарот се забележува од магистралниот пат во близина.

ЦУК информираше дека има повеќе активни пожари во државата.

Latest News

Утринска магла, а потоа облачно со повремен дожд и ветер

Наутро по одделни котлини ќе има услови за појава на магла. Преку денот ќе биде променливо облачно со слаб...

More Articles Like This