Гостиварчанец пpoбодел сограѓанин во казинo

Поврзано

Како на филм: He зacтaнaлe на дaдeн знaк oд cтpaнa нa пoлициcки cлyжбeници, пa вo oбид дa свpтaт yдpилe вo cлyжбeнo вoзилo..

На 03.03.2021 во 23.40 часот, полициски службеници ги лишиле од слобода И.Ѓ. (30) од село Мрзенци, гевгелиско и Л.Б.(23)...

Poдитeли бидeтe внимaтeлни: МBP aпeлиpa дa ce oбpнe внимaниe нa дeцaтa нa coциjaлнaтa мpeжа Тик-Ток

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека од страна на Интерпол е добиена информација дека на профили на...

Пoлициjaтa нaпpaви “pacтyp”: Bo тeкoт нa вчepaшниoт дeн kaзни 245 вoзачи вo Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (03.03.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само...
- Advertisement -

На 27.01.2021 околу 04.00 часот на улица „151″ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода З.А.(55) од Гостивар, кој половина час претходно во казино на ул.„Борче Јовановски” во Гостивар со остар предмет го нападнал С.А.(33) од гостиварско Дебреше. Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

Latest News

„Цpвeн aлapм зa нaшaтa плaнeтa“: Нajнoвиoт извeштaj нa OH пpeдyпpeдyвa нa нeдocтaтoк нa глoбaлнa aмбициja зa cпpaвyвaњe co климaтcкaтa kpизa

До крајот на 2020 година, земјите требаше да достават ажурирани и поамбициозни национално утврдени придонеси (НДЦ) за справување со...

More Articles Like This