October 23, 2021, 9:16 am

Гоца Тржан се омажи – Пејачката тajHo го кажа судбонocHoто „да“ и објави фотографија од венчавката

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пејачката Гоца Тржан и Раша Новаковиќ стапиле во брачна заедница пред Бога. Тие тајно организирале црковна венчавка.
https://www.slobodenpecat.mk/wp-content/uploads/2021/07/%D0%B3%D0%BE%D1%86%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%BD.mp4?_=1

Пејачката се огласила на својот инстаграм-профил со споделување на фотографии од церемонијата во црквата. Настанот делува приватен, со неколку сведоци, торта со „стаклена“ глазура и првото соопшение доаѓа од „устата“ на невестата.

Гоца е облечена во елегантел бел костум со бела шапка и нежен превез, додека Раша носи темен костум.
https://www.slobodenpecat.mk/wp-content/uploads/2021/07/%D0%B3%D0%BE%D1%86%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%BD-4.mp4?_=3

Парот се венчал со 2015 година, а сега тоа го направиле и во црква.

Latest News

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ: Заев тpи пaти лaжe дeкa ja paзбpaл пopaката, а за ниту еден kpиминaл нeмa oдгoвopнocт, тој пaк лaжe за да мoжe дa...

Од ВМРО-ДПМНЕ прашуваат колку пати Заев тврдеше дека ја разбрал пораката, за на крај да излаже за да краде? -Заев...

More Articles Like This